Το πλήρες πρόγραμμα του Μουντιάλ

0

Google News

Μετά την κλήρωση των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ διαμορφώθηκε και το πρόγραμμα μέχρι τον τελικό της 18ης Δεκεμβρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος Όμιλος

Κατάρ, Εκουαδόρ, Σενεγάλη, Ολλανδία

1η αγωνιστική

21 Νοεμβρίου 2022

Κατάρ – Εκουαδόρ

Σενεγάλη Ολλανδία

2η αγωνιστική

25 Νοεμβρίου 2022

Κατάρ – Σενεγάλη

Ολλανδία – Εκουαδόρ

3η αγωνιστική

29 Νοεμβρίου 2022

Ολλανδία – Κατάρ

Εκουαδόρ – Σενεγάλη

 

2ος Όμιλος

Αγγλία, Ιράν, ΗΠΑ, Ουαλία – Σκωτία ή Ουκρανία

1η αγωνιστική

21 Νοεμβρίου 2022

Αγγλία – Ιράν

Η.Π.Α. – Ουαλία – Σκωτία ή Ουκρανία

2η αγωνιστική

25 Νοεμβρίου 2022

Αγγλία – Η.Π.Α

Ουαλία – Σκωτία ή Ουκρανία – Ιράν

3η αγωνιστική

29 Νοεμβρίου 2022

Ουαλία – Σκωτία ή Ουκρανία – Αγγλία

Ιράν – Η.Π.Α.

 

3ος Όμιλος

Αργεντινή, Σαουδική Αραβία, Μεξικό, Πολωνία

1η αγωνιστική

22 Νοεμβρίου 2022

Αργεντινή – Σαουδική Αραβία

Μεξικό – Πολωνία

2η αγωνιστική

26 Νοεμβρίου 2022

Αργεντινή – Μεξικό

Πολωνία – Σαουδική Αραβία

3η αγωνιστική

30 Νοεμβρίου 2022

Πολωνία – Αργεντινή

Σαουδική Αραβία – Μεξικό

 

4ος Όμιλος

Γαλλία, ΗΑΕ ή Αυστραλία – Περού, Δανία, Τυνησία

1η αγωνιστική

22 Νοεμβρίου 2022

Γαλλία – Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Αυστραλία – Περού

Δανία – Τυνησία

2η αγωνιστική

26 Νοεμβρίου 2022

Γαλλία – Δανία

Τυνησία – Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Αυστραλία – Περού

3η αγωνιστική

30 Νοεμβρίου 2022

Τυνησία – Γαλλία

Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Αυστραλία – Περού – Δανία

 

 

5ος Όμιλος

Ισπανία, Κόστα Ρίκα – Νέα Ζηλανδία, Γερμανία, Ιαπωνία

1η αγωνιστική

23 Νοεμβρίου 2022

Ισπανία – Κόστα Ρίκα – Νέα Ζηλανδία

Γερμανία – Ιαπωνία

2η αγωνιστική

27 Νοεμβρίου 2022

Ισπανία – Γερμανία

Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα – Νέα Ζηλανδία

3η αγωνιστική

1 Δεκεμβρίου 2022

Ιαπωνία – Ισπανόα

Κόστα Ρίκα – Νέα Ζηλανδία – Γερμανία

 

6ος Όμιλος

Βέλγιο, Καναδάς, Μαρόκο, Κροατία

1η αγωνιστική

23 Νοεμβρίου 2022

Βέλγιο – Καναδάς

Μαρόκο – Κροατία

2η αγωνιστική

27 Νοεμβρίου 2022

Βέλγιο – Μαρόκο

Κροατία – Καναδάς

3η αγωνιστική

1 Δεκεμβρίου 2022

Κροατία – Βέλγιο

Καναδάς – Μαρόκο

 

7ος Όμιλος

Βραζιλία, Σερβία, Ελβετία, Καμερούν

1η αγωνιστική

24 Νοεμβρίου 2022

Βραζιλία – Σερβία

Ελβετία – Καμερούν

2η αγωνιστική

28 Νοεμβρίου 2022

Βραζιλία – Ελβετία

Καμερούν – Σερβία

3η αγωνιστική

2 Δεκεμβρίου 2022

Καμερούν – Βραζιλία

Σερβία – Ελβετία

 

8ος Όμιλος

Πορτογαλία, Γκάνα, Ουρουγουάη, Ν. Κορέα

1η αγωνιστική

24 Νοεμβρίου 2022

Πορτογαλία – Γκάνα

Ουρουγουάη – Νότιος Κορέα

2η αγωνιστική

28 Νοεμβρίου 2022

Πορτογαλία – Ουρουγουάη

Νότιος Κορέα – Γκάνα

3η αγωνιστική

2 Δεκεμβρίου 2022

Νότιος Κορέα – Πορτογαλία

Γκάνα – Ουρουγουάη

Από κάθε όμιλο προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες και τα σταυρώματα στα νοκ-άουτ προκύπτουν ως εξής

 

ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16

1. Νικητής 1ου ομίλου – 2ος του 2ου ομίλου

2. Νικητής 3ου ομίλου – 2ος του 4ου ομίλου

3. Νικητής 5ου ομίλου – 2ος του 6ου ομίλου

4. Νικητής 7ου ομίλου – 2ος του 8ου ομίλου

5. Νικητής 2ου ομίλου – 2ος του 1ου ομίλου

6. Νικητής 4ου ομίλου – 2ος του 3ου ομίλου

7. Νικητής 6ου ομίλου – 2ος του 5ου ομίλου

8. Νικητής 8ου ομίλου – 2ος του 7ου ομίλου

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

9. Νικητής 1 – Νικητής 2

10. Νικητής 3 – Νικητής 4

11. Νικητής 5 – Νικητής 6

12. Νικητής 7 – Νικητής 8

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

13. Νικητής 9 – Νικητής 10

14. Νικητής 11 – Νικητής 12

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

17 Δεκεμβρίου 2022

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

18 Δεκεμβρίου 2022



Πηγή

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Leave A Reply

Your email address will not be published.